“Homeros Film”, bir grup film zanaatkarının bir araya gelerek oluşturdukları modern bir zanaat atölyesidir.

“Homeros Film Atölyesi”ne dışarıdan bakıldığında bir koreografi görülmektedir: Ustalar, kalfalar ve çıraklardan oluşan bu birlik koalisyon değildir. Resmin arkasında gizli bir kurgu da yoktur. Görünen eşit olmayan bir ortaklıktır. Ve bu ortaklık ortak zorunluluğu belirler : “ İyi ve kaliteli bir film…”

“Homeros Film Atölyesi”nde bir usta becerileri sayesinde otorite sahibi olur ve bu becerilerini kalfa ve çıraklara öğreterek de onların sadakatini kazanır.

“Homeros Film Atölyesi”ndeki birliktelik bir elin parmakları arasındaki birlikteliğe benzetilebilir: Kuvvet ve esneklik bakımından eşit değillerdir; fakat iş becerilere göre dağılır. “Homeros Film” akıcı bir okuma ve biraz olsun yazabilme becerisi kazanmış her adaya açık bir atölyedir.

Kurumsal tanıtım filmleri, yıl sonu ya da beş yıllık faaliyet filmleri, proje sunum ve tanıtım filmleri, belgesel filmler ve tv programları yaptığımız atölyede, ustalarımızın on beş yirmi yıllık tecrübeleri her zaman bir tek iş üzerine odaklıdır: O da sizin işinizdir. Çünkü film zanaatında motivasyon hünerden daha önemlidir.

Siz, filminizi teslim alana kadar tek müşterimiz olursunuz: Senaryodan, çekim aşamasına; kurgudan, montaja hemen her aşamadan haberdar edilirsiniz.